24 czerwca 2010

Morskie opowieści

Morskich opowieści dzisiaj ciąg dalszy, czyli kolejne moje biżuteryjne nawiązania do dziwnych stworów podwodnych ;) Tym razem pod lupę wzięłam ośmiornice :>

Ośmiornice
Ciekawe, niebanalne, bogate, bardzo długie kolczyki wykonane z fasetowanych kropli labradorytu (ok. 7x4mm) o delikatnej, niebieskiej poświacie oraz maleńkich kuleczek bordowego granatu (ok. 3,5mm). Niepowtarzalnego charakteru dodaje im baza pleciona techniką chainmaille ze srebrnych ogniwek, pod którą podwieszone zostały kamienie i łańcuszki o różnych splotach. W kształcie kolczyków można doszukiwać się nawiązań do podwodnego świata mórz i oceanów oraz żyjących w nim egzotycznych stworzeń :) Kolczyki będą stanowiły oryginalny dodatek na każdą okazję. Wszystkie elementy srebrne pr. 925 i 930, oksydowane i polerowane. Długość całkowita kolczyków - ok. 9cm. 

 

 

2 komentarze :

  1. Ciekawa biżuteria powstaje w wyniku tych morskich inspiracji:) Łańcuszki wyglądają jak ramiona, które lada chwila zaczną się poruszać. Kolczyki piękne i niebanalne.

    OdpowiedzUsuń
  2. :) Dziękuję za komentarz i za odwiedziny :) No właśnie chciałam uniknąć tego porównania do macek, bo niektórym się źle kojarzą i krzyczą potem na mnie, że takie okropieństwa na blogu pokazuję, ale jak widać się nie dało :P Podświadome nawiązanie było silniejsze niż próby perswazji otoczenia ;)

    OdpowiedzUsuń