12 lipca 2010

Coś dla szyi

Krótka przerwa od robienia kolczyków, na rzecz ozdabiania łabędziego fragmentu kobiecego ciała :) Poniżej prezentuję kolejny pustynny wisiorek oraz dwa naszyjniki z kwiatową inspiracją, w sam raz na okres wiosenno-letni. Idealne na romantyczne kolacje z Ukochanym pod rozgwieżdżonym niebem w ciepłe wieczory :)

Kwiat pustyni
Ciekawy, przyjemny wisior w ziemistych kolorach pustyni: delikatnych, popielatych brązach pastylki jaspisu (30x15mm), brudnym żółtym, zgaszonej zieleni oraz delikatnym bordo fasetowanych oponek turmalinu (5,5mm). Całość ozdobiona łańcuszkami i zawieszona na ręcznie wykonanej plecionce chainmaille. Wszystkie elementy srebrne pr. 925 i 930, oksydowane i polerowane. Długość całkowita wisiora - ok. 8,3mm, długość głównego elementu (bez łańcuszków) - ok. 6,4mm.


 


Glicynia
Niezwykle kobiecy i romantyczny naszyjnik, będący zarazem delikatnym i bogatym. Główny element - wisior - wykonany z zebranych w grono fasetowanych kuleczek jasnego ametystu (ok. 4mm) oraz oponek zielonego peridotu (ok. 5x2mm), ozdobiony został srebrnym liściem oraz liliową cyrkonią o interesującym kształcie wahadła (22x16mm) i zawieszony na plecionce chainmaille. Kuleczki ametystów i oponka peridotu wplecione są również w łańcuszek. Całość naszyjnika, zarówno formą, jak i kolorystyką, nawiązuje do kiści kwitnących glicynii, zwieszających swe przepiękne kwiaty z drewnianych pergoli i zadaszeń przydomowych ganków. Doskonały dodatek do zwiewnych sukienek na ciepłe letnie wieczory :) Wszystkie elementy srebrne pr. 925 i 930, oksydowane i polerowane. Długość całkowita wisiora - ok. 7,7cm, długość całkowita naszyjnika - ok. 46cm.


 

 

 


Ostróżka
Niezwykły, delikatny naszyjnik dla kobiet lubiących oryginalne dodatki :) Najbardziej efektowny element naszyjnika - wisior, którego bazę stanowi ręcznie pleciony kwiat chainmaille, ozdobiony gronem fasetowanych kuleczek niebieskiego onyksu (4mm) oraz fasetowanych oponek kamienia księżycowego (2x4mm), zawieszony został na krótkim łańcuszku żmijce, w który wpleciono srebrne kuleczki oraz kuleczki minerałów. Żmijka przedłużona jest o łańcuszek z oczkami, umożliwiający dowolną regulację długości zapięcia. Całość naszyjnika kojarzyć się może z pięknym letnim kwiatem, ostróżką, spotykaną często w wiejskich ogródkach i cieszącą oczy intensywnością barw od błękitu po fiolet, w szczególności odcieniem niebieskiego podobnym do koloru użytych minerałów. Wszystkie elementy srebrne pr. 925 i 930, oksydowane i polerowane. Długość całkowita wisiora - ok. 8,5cm, długość całkowita naszyjnika (żmijki oraz wplecionych kamieni) - ok. 42,5cm plus ok. 6cm dodatkowego łańcuszka do przedłużenia.


 

 

 

5 komentarzy :

 1. Niemożliwie cudowne te kaskady! Piękne naszyjniki, piękne

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam te Twoje inspiracje naturą, miło czyta się i ogląda takie posty. A wisior glicynia szczególnie przypadł mi do gustu, bardzo lubię połączenie fioletu i zieleni:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naszyjnik "Ostróżka" wygląda przepięknie! Zresztą ten w fioletach, wcale nie jest od niej gorszy. Wspaniałe, kobiece naszyjniki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję pięknie Dziewczyny :* Ja bardzo lubię robić coś z inspiracją, bo taka praca sama się robi i jeszcze człowiekowi skrzydeł dodaje, żeby tylko to jeszcze klienci potrafili docenić... ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Glicynia jest niesamowita :), uwielbiam tą kolorystykę

  OdpowiedzUsuń