6 września 2015

Jesienna lekkość filigranu

Niesiona weną po wykonaniu poprzedniego naszyjnika i zanurzająca się coraz mocniej w jesiennym klimacie, postanowiłam stworzyć jeszcze jeden naszyjnik. Podobny do poprzedniego. Trochę. A trochę inny. A może mocno inny? Bo tak właściwie, to z poprzednim łączy go tylko filigranowa część wisiora z lekko florystycznym motywem przewodnim :)
Ta część powstała w pracowni. Grono natomiast plotłam w pewnym niesamowitym miejscu, pełnym ciepła i dobrej energii, pośród gwaru rozmów i wybuchów śmiechu :) Tym miejscem jest poznański sklep z włóczkami "Splo-ty", którego duszą jest Dobrochna, jego Właścicielka, wprowadzająca do kamienicznego wnętrza niesamowicie magiczny klimat :) Dobrochna raz w miesiącu organizuje "Dziergadanie" czyli robótkowo-plotkowe imprezy dla dziergających. Pod swoje skrzydła przyjmuje też takie trochę odstające dusze, jak moja, które co prawda dzierżą w dłoniach druty, ale z tych drutów powstają robótki zupełnie innego rodzaju ;) Jeśli ktoś z Czytelników będzie miał ochotę na małą fotorelację z takiej imprezy, zapraszam >>TUTAJ<<.

Emelyn - delikatny, leciutki, a jednocześnie bogaty i przykuwający oko naszyjnik z serii "Latawce". Jego centralny punkt - filigranowy wisior wykonany został z dwóch rodzajów srebrnego drutu (gładkiego i nacinanego) oraz dziesiątek maleńkich fasetowanych oponek i kuleczek kwarcu dymnego o różnej tonacji kolorystycznej, zebranych w cieniowane grono, miękko układające się na dekolcie i poruszające lekko przy każdym ruchu.
 Kuleczki kwarcu wplecione są również w obwód naszyjnika, oddzielając od siebie różne rodzaje delikatnych, cieniutkich, srebrnych łańcuszków. Naszyjnik można zapiąć na dowolne ogniwko łańcuszka, co daje możliwość delikatnej regulacji jego obwodu.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz