O MNIEZa dnia jestem architektem. Projektuję budynki, aranżuję i odświeżam wnętrza, uzyskuję dokumenty urzędowe, nadzoruję budowy, koordynuję pracę innych projektantów i podwykonawców, doradzam, podpowiadam i pomagam Klientom w realizacji inwestycji. Kreślę, rysuję, wykonuję wizualizacje, wiszę na telefonie i nie rozstaję się z komputerem.

Wieczorami zaś zaszywam się w krainie drutów, lutów, kryształów i minerałów oraz… palników, pilników, brzeszczotów, młotków i kowadełek :) Ze zwojów drutów i sznurów kamieni tworzę biżuterię. Moje prace to synergia technik oraz materiałów. Łączę najbliższe memu sercu chainmaille – wywodzącą się sprzed wieków technikę zaplatania ogniw i wire-wrapping – równie starą technikę oplatania drucików, mieszam metale: srebro, brąz, miedź i mosiądz, a ostateczny wyraz nadaję całości minerałami i kryształami. Nieobce są mi również tkaniny i nici, z których wyczarowuję kwitnące broszki, ozdoby do włosów i elementy biżuterii.

Zapraszam do mojej krainy – krainy wiecznych czarów, gdzie garść kamieni i worek srebra zmieniają swoje oblicze, splecione w misternych splotach. Potrzeba jedynie kawałka drutu, daru Matki Natury, odrobiny wyobraźni i góry cierpliwości, by stworzyć drobiazg, który sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowa. Tak powstaje biżuteria Moccate. Zajrzyj i sprawdź, czy wyczarowałam coś dla Ciebie…  

Olga Bogucewicz 
MOCCATE